Labelcalc Per Product Pricing Upsell

What you’re getting: With our Simply Per Product plan, you are opting in to pay $125/label. This is a one-time payment. You’ll only have access to the number of labels you choose to purchase (you can always add more later).

Do you have more than 1 product? Opt for our Monthly Bundle Plan instead! Get access to unlimited nutrition labels for $99/month + built-in live chat with our team of certified nutritionists.

Sign-Up for a Label Review Now and Save! Get your label reviewed by a nutritionist before printing to make sure you are 100% FDA-compliant. Label review turnaround time is just 1 business day. User error does happen (we’re only human) so let us help you! Opt-in for a label review now and we’ll take off $10 for you!

Label Review [number of reviews] [$59/label review]

Outsource Your Labels To Our FDA-Certified Nutrition Team: We offer our consulting services if you would prefer to outsource your entire label creation to our nutritionists instead. Outsourcing includes account set-up and professionally created FDA-compliant nutrition labels. All you need to do is sign our non-disclosure agreement and send us your recipe details – we’ll take care of the rest!